چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳

«عرض ارادت‌» نویسندگان مشهدی به امام رضا (ع) با داستان و دلنوشته

درنشست «عرض ارادت»، نویسندگان نام آشنا و برجسته‌ کشور متن‌ها، داستان‌ها و دلنوشته‌های خود را در آستانه سالروز شهادت امام رضا(ع) و برای عرض ارادت به ساحت مقدس آن امام معصوم، برای حاضرین قرائت کردند.
۰
«عرض ارادت‌» نویسندگان مشهدی به امام رضا (ع) با داستان و دلنوشته
مردم‌نيوز: سید احمد میرزاده در ویژه برنامه «عرض ارادت» ؛ متن خوانی نویسندگان مشهدی برای امام خوبی ها در آستانه فرا رسیدن سالروز شهادت امام رضا(ع) که در قالب سلسه نشست های تبلیغی-ترویجی «در پناه کلمات» برای دومین سال متوالی و با حضور جمع کثیری از نویسندگان مطرح مشهدی در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد؛ با اشاره به پیشینیه ۳۲ ساله«به‌نشر» در تولید کتاب اظهار داشت: در این مدت دو هزار و ۴۰۰ عنوان کتاب توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده که در جشنواره های متعدد، حائز رتبه های بسیاری شده است.

وی با اشاره به دستاوردهای ویژه «به‌نشر» در طول دو سال اخیر افزود: میزان تولیدات انتشارات آستان قدس رضوی در دو سال اخیر از متوسط ۲۵۰ عنوان کتاب در سال، به ۴۰۰ عنوان کتاب در سال رسیده است.
معاون تولید به‌نشر با اشاره به تمرکز موضوعی«به‌نشر» در حوزه موضوعات ولایی، متوسط تولیدات این انتشارات در مدت ۳۲ سال فعالیت را ۳۴ درصد کل تولیدات دانست و عنوان کرد: این تولیدات موضوعی در حوزه ولایی در دو سال اخیر به ۹۰ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه از بدو تاسیس «به‌نشر» تا سال ۱۳۹۴ تنها ۴۶ اثر با موضوع ««رضوی»منتشر شده است، تصریح کرد: این امر در حالی است که متوسط آثار تولید شده توسط انتشارات آستان قدس رضوی با موضوع خاص«رضوی» به ۴۵ اثر در هر سال افزایش پیدا کرده است.

میرزاده با ذکر تولید تنها ۳ عنوان در موضوعات خاص نظام ولایی در طول فعالیت«به‌نشر»، تاکید کرد: انتشارات آستان قدس رضوی از سال ۱۳۹۵ با ورود جدی به تولید آثار با محورهای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، همبستگی اسلامی و.. توانسته است ۷۲ عنوان کتاب را به تولید برساند.

وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد: بنا داریم جشن چهل سالگی پیروزی جمهوری اسلامی ایران را با تولید ۴۰ عنوان کتاب در موضوع انقلاب اسلامی برگزار نماییم.

معاون تولید به‌نشر در ادامه اظهار کرد: در بحث نوشت افزار و سوغات فرهنگی زائر، انتشارات آستان قدس رضوی توانسته است ۷۶ عنوان کالا را تولید نماید.

میرزاده با اشاره به سابقه تولید کتاب توسط «به‌نشر» در قالب رمان با بیان اینکه تنها چهار عنوان رمان در طول این سالها به چاپ رسیده است، خاطرنشان کرد: تاکید انتشارات آستان قدس رضوی بر جوان محوری سبب شده است ۴۰ عنوان رمان در دو سال اخیر به تولید برسد و ۶۰ عنوان رمان نیز زیر چاپ قرار دارد.

معاون تولید به‌نشر به فراهم آوردن فضایی بسیار مناسب در انتشارات آستان قدس رضوی به منظور فعالیت نویسندگان جبهه انقلاب، به توجه خاص «به‌نشر» به نویسندگان بومی نیز اشاره کرد و یادآور شد: میزان همکاری های مشترک «به‌نشر» با سایر سازمان ها نیز افزایش قابل ملاحظه ای داشته است به گونه ای که ۱۷ اثر مشترک با موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، ۸۹ اثر مشترک با معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی، ۱۲ اثر مشترک با موسسه دارالحدیث و ۳۰ اثر مشترک با موسسه آل یاسین منتشر شده است.

وی با بیان اینکه آثار «به‌نشر» در سالهای اخیر مورد توجه جشنواره های متعدد کشوری قرار گرفته است، تاکید کرد: آثار این انتشارات در جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی، جشنواره ملی کتاب دفاع مقدس و جشنواره کتاب سال رضوی حائز رتبه های برتر شده است به طوری که در دهمین جشنواره کتاب سال رضوی، «به‌نشر» به عنوان ناشر برگزیده انتخاب شد.

میرزاده در پایان ابراز امیدواری کرد: انتشارات آستان قدس رضوی در حوزه رمان و داستان بلند افتخار می کند خادم نشر آثار ارزشی نویسندگان بومی باشد.

در این نشست نویسندگان نام آشنا و برجسته‌ای همچون محمد حسین جعفریان، حمیدرضا سهیلی، سعید تشکری، سید احمد میرزاده، علیرضا مهرداد، علی براتی کجوان، رضا وحید، جواد نعیمی، مهدی سیم ریز، محمد ملتجی، زهرا شعفی، کوروش تشکری، مریم رمضانی، بتول پادام، محمود ثابت نیا، ام البنین ماهر و طیبه سیدی متن‌ها، داستان‌ها و دلنوشته‌های خود را در آستانه سالروز شهادت امام رضا(ع) و برای عرض ارادت به ساحت مقدس آن امام معصوم، برای حاضرین قرائت کردند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 88989
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای