پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۸

کاراته قهرمانی جهان| عسگری دومین فینالیست ایران/ صعود علیپور به جمع ۸ کاراته‌کا برتر دنیا

نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم کشورمان با برتری در دیدار نیمه‌نهایی مسابقات جهانی کاراته، به دیدار نهایی صعود کرد.
۰
کاراته قهرمانی جهان| عسگری دومین فینالیست ایران/ صعود علیپور به جمع ۸ کاراته‌کا برتر دنیا
مردم‌نيوز: روز دوم از  بیست و چهارمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان که امروز(چهارشنبه) در سالن 15 هزار نفری ویزینک مادرید اسپانیا پیگیری شد، با صعود بهمن عسگری به فینال و رزیتا علیپور به جمع 8 کاراته‌کا برتر ادامه یافت.

در وزن 75- کیلوگرم، بهمن عسگری ابتدا در گام نخست با نتیجه 3 بر یک از سد «ویلیام انگمن» از سوئد گذشت. او در دور دوم نیز با نتیجه 8 بر صفر مقابل «فالی لی»از چین پیروز شد. نماینده کاراته ایران در دور سوم به مصاف «یرمک آینازورف» دارنده نشان طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2015 رفت که در این دیدار نیز 2 بر صفر به برتری دست یافت.

عسگری در گام چهارم نیز با نتیجه 3 بر یک از سد «عبدالرحمان سنه» از سنگال گذشت تا حریف «کن نیشیمورا» ژاپنی در مرحله نیمه‌نهایی شود. عسگری در دیدار مقابل حریف قدرتمند ژاپنی که نقره امیدهای جهان را در کارنامه  خود دارد،  بعد از تساوی صفر-صفر در مسابقه در هانتی(رای داوران) به برتری دست یافت.

کاراته‌کا شایسته کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه 2 بر صفر از سد «بسلان مروف» از روسیه گذشت تا به دیدار نهایی صعود کند. عسکری روز شنبه 19 آبان ماه در دیدار نهایی به میدان خواهد رفت.

اما در وزن 61- کیلوگرم بانوان، رزیتا علیپور ابتدا با نتیجه 6 بر صفر از سد «فریدا ابیوا» از آذربایجان گذشت. علیپور در مرحله بعد به مصاف «نلی دی وس» از بلژیک رفت که در این دیدار نیز 3 بر یک به برتری رسید. وی در مرحله سوم نیز در دیدار جذاب و دیدنی با نتیجه 2 بر یک مقابل «بارنو میرزایف» دارنده نشان برنز آسیا از ازبکستان به برتری دست یافت.

نماینده وزن 61- کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در دیدار چهارم خود نیز با «آنجلا زاگومی» از دانمارک  پیکار کرد و در در دیدار نزدیک با نتیجه یک بر صفر مقابل کاراته‌کا دانمارکی پیروز شد تا به دور پنجم صعود کند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 89012
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای