پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۱

ترامپ: دموکرات‌ها کرسی‌های مهمی را در سنا از دست دادند

رئیس‌جمهور آمریکا پس از اعلام نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در کاخ سفید کنفرانس خبری برگزار کرد.
۰
ترامپ: دموکرات‌ها کرسی‌های مهمی را در سنا از دست دادند
مردم‌نيوز: دونالد رئیس جمهور آمریکا پس از اعلام نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در کاخ سفید کنفرانس خبری برگزار کرد و گفت: ما به آمار بزرگی دست یافتیم و از زمان کندی، رئیس جمهوری وقت نتوانسته بود اکثریت سنا را حفظ کند.

وی افزود: از 11 کاندیدا در روزهای اخیر حمایت کردم و همه آنها توانستند رأی بیاورند. جمهوری‌خواهان چهار کرسی را در مجلس سنا کسب کردند که تا پیش از این در اختیار دموکرات‌ها بود. دموکرات‌ها کرسی‌های مهمی را در سنا از دست دادند.

ترامپ نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره را "روزی بزرگ" برای جمهوری‌خواهان توصیف کرد.

رئیس جمهور آمریکا افزود: اوباما و حزب دموکرات در هشت سال گذشته شکست شدیدی در انتخابات میان‌دوره‌ای تجربه کردند. همچنین ما در ایالت‌های مهم مانند فلوریدا، در انتخابات فرمانداران پیروز شدیم.

ترامپ همچنین تأکید کرد: عدم حمایت جمهوری‌خواهان برجسته از ما، وضع حزب را در موقعیت سختی قرار داد.

وی گفت که به نانسی پلوسی رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان تبریک گفته و امیدوار است مشترکاً بتوانند در تحقق خواسته‌های مردم همکاری کنند.

ترامپ اما در ادامه افزود: ما آماده همکاری با دموکرات‌ها هستیم ولی اگر آنها بخواهند با ما مقابله کنند ما هم آماده‌ایم.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سؤالی در خصوص همکاری میان دو حزب اصلی آمریکا گفت: این فرصتی برای بهبود روابط میان ما و حزب دموکرات است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره روند مذاکرات با کره شمالی گفت: از گفت‌وگوها با کره شمالی خوشحالم اما عجله‌ای برای آن ندارم. اوایل سال آینده با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار می‌کنم.

ترامپ در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه لبنانی درباره عدم پیروی اردوغان از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، تحریم‌های ایران را قدرتمندترین تحریم‌ها در تاریخ آمریکا توصیف کرد و گفت که به اوپک فشار آورده تا قیمت نفت را کاهش دهد. وی تأکید کرد: من این انحصار را نمی‌پسندم.

رئیس جمهور آمریکا درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی نیز گفت: در حال کار به‌روی اتخاذ موضعی قدرتمند درباره موضوع قتل خاشقجی هستم و این موضع را طی هفته آتی اعلام می‌کنم.

ترامپ درباره انتخابات ریاست جمهوری 2020 نیز اعلام کرد کاندیدا خواهد شد و باز هم مایک پنس معاون وی خواهد بود.

انتهای پیام/*
کد مطلب: 89024
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای