پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۹

فراخوان علمای بحرین برای جمعه خشم در اعتراض به حکم حبس ابد شیخ سلمان

علمای بحرین از شهروندان این کشور خواستند که روز جمعه برای اعلام خشم خود در اعتراض به حکم حبس ابد شیخ علی سلمان و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تظاهرات کنند.
۰
فراخوان علمای بحرین برای جمعه خشم در اعتراض به حکم حبس ابد شیخ سلمان
مردم‌نيوز: به نقل از رسانه‌های بحرینی، علمای بحرین در بیانیه‌ای از شهروندان این کشور خواستند که برای اعلام مخالفت خود با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و اعتراض به حکم ظالمانه علیه شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق در راهپیمایی جمعه خشم شرکت کنند.

علمای بحرین در این بیانیه تاکید کردند که رژیم مستکبر و ظالم بحرین به ظلم و ستم خود ادامه می‌دهد و تصمیم رژیم برای آلوده کردن خاک پاک بحرین از طریق ورود صهیونیست‌ها موضوعی است که هرگز نمی‌توان در قبال آن سکوت کرد.

این بیانیه می‌افزاید که اقدامات رژیم آل خلیفه مبنی بر نادیده گرفتن هویت اسلامی و عربی ملت بحرین و تحقیر اراده ملت و توهین به شیعیان و اهل تسنن و همه آزادگان باید متوقف شود.

علمای بحرین تاکید کردند که روز جمعه روز اعلام خشم مردم و سردادن فریاد هیهات منّاالذلّة در برابر رژیم ظالم و مسبد بحرین و مزدوران جدا شده از کشور و امت است.

علمای بحرین همچنین افزودند که روز جمعه روز شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر خائنان مزدور است. روزی است که ملت بحرین هرگز در قبال هدف قرار دادن رهبران خود سکوت نمی‌کنند.

در این بیانیه از ملت بحرین خواسته شده که به ندای شرعی و ملی لبیک گفته و روز جمعه برای اعلام خشم خود علیه رژیم دیکتاتوری آل خلیفه و خشم ملی از تلاش‌های صورت گرفته برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل و حکم ظالمانه علیه شیخ علی سلمان به خیابان‌ها بیایند.

دادگاه استیناف رژیم آل‌خلیفه روز یکشنبه 13 آبان، حکم حبس ابد شیخ علی سلمان و دو نفر دیگر از رهبران معارضان رژیم بحرین به‌نام‌های شیخ حسن سلطان و علی الاسود را به‌اتهام واهی جاسوسی برای قطر صادر کرده است.این دادگاه حکم تبرئه شیخ سلمان و دو همراه وی از اتهامات وارده را لغو کرد.

رژیم بحرین این سه رهبر  معارض را در پی مشارکت در مذاکرات پایان بحران در اوایل 2011 در چارچوب ابتکار آمریکایی قطری برای راه‌حل سیاسی به جاسوسی برای دوحه متهم کرده بود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 89031
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای