پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۳

جمعیت الوفاق بحرین: از مبارزه مسالمت آمیز دست برنمی داریم

جمعیت ملی - اسلامی الوفاق بحرین بر ادامه مبارزه مسالمت آمیز با ظلم و ستم و فساد در این کشور تاکید کرد.
۰
جمعیت الوفاق بحرین: از مبارزه مسالمت آمیز دست برنمی داریم
مردم‌نيوز: جمعیت ملی - اسلامی الوفاق چهارشنبه در سالروز تاسیس خود در بیانیه ای افزود: هدف قراردادن این جمعیت و رهبران آن، هزینه کوچکی در برابر منافع کشور و شهروندان است.
در بیانیه جمعیت الوفاق آمده است: بازداشت رهبران و نمایندگان و لغو تابعیت برخی از آن ها، قر بانی کوچکی برای بحرین و ملت از همه اقشار و گروه های ان است.
تاسیس جمعیت الوفاق در هفتم نوامبر2011 ادامه بیش از 100 سال مبارزه ملی و دفاع از حقوق شهروندان و منافع آن ها بود.
الوفاق در برابر فساد سیستماتیک، سرقت و غارت آرام نمی گیرد و عقب نشینی نمی کند و از مبارزه مسالمت آمیز و اقدامات دمکراتیک براساس خواست ملی خود دست برنمی دارد.
جمعیت الوفاق اعلام کرد که با تروریسم مبارزه می کند و خواستار محاصره و خشکاندن منابع مالی تروریسم دولتی و گروه های تروریستی است.
الوفاق دست همکاری به سوی همه نیروهای ملی و اسلامی برای ساختن بحرینی بهتر، امن تر و قوی تر دراز می کند.
بحرین از سال 2011 تاکنون از بحران نارضایتی های عمومی ناشی از سیاست های ظالمانه رژیم آل خلیفه رنج می برد. این رژیم با کمک نیروهای نظامی اعزامی از عربستان و امارات تظاهرات مسالمت آمیز شهروندان بحرینی را سرکوب کرده است.
از سال 2012 تاکنون 760 شهروند بحرینی لغو تابعیت شده اند و سال 2018 با 254 مورد لغو تابعیت، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.
نوامبر سال 2012 حکم لغو تابعیت نخستین گروه از شهروندان بحرینی شامل 31 روحانی، دانشگاهی، حقوقدان، نماینده مجلس، فعالان رسانه ای و اعضای سازمان های مدنی صادر شد.
به رغم انتقادهای بسیار به این مجازات، مسئولان رژیم آل خلیفه همچنان از آن به عنوان بهترین شیوه انتقام از مخالفان بهره می برند.
نهادهای حقوقی داخلی و بین المللی بارها رژیم بحرین را به تلاش برای تغییر ساختار جمعیتی کشور از طریق لغو تابعیت ساکنان اصلی و اعطای تابعیت به بیگانگان متهم کرده اند.
به گزارش ایرنا، عفو بین الملل نیز سیاست های خودسرانه آل خلیفه را محکوم کرده است.
این سازمان روز یکشنبه در بیانیه ای صدور حکم حبس ابد برای 'علی سلمان' رهبر حزب اسلامی وفاق بحرین را اقدامی خودسرانه خواند و آن را محکوم کرد.
عفو بین الملل در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: تبدیل حکم صادره برای فعال بحرینی و صدور حکم حبس ابد برای او نشانه ای بسیار خطرناک از ادامه سیاست های خودسرانه و غیرقانونی منامه علیه فعالان مدنی این کشور است.
دادگاه بحرین یکشنبه با لغو حکم تبرئه صادر شده برای شیخ علی سلمان دبیرکل «جمعیت ملی-اسلامی الوفاق» به عنوان بزرگ ‌ترین حزب مخالف رژیم این کشور، او را به حبس ابد محکوم کرد.
دادگاه بحرین همچنین «حسن سلطان» و «علی الاسود» دو نماینده پیشین پارلمان این کشور را نیز به حبس ابد محکوم کرد.
رژیم آل خلیفه این سه تن را به جاسوسی برای قطر در جریان مذاکرات مربوط به حل بحران این کشور در چارچوب راهکار سیاسی متهم کرده است.
شبک**6116**1392
انتهای پیام /*
کد مطلب: 89046
مرجع : خبرگزاری ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای