يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
گزارش مرکز آمار از تاثیر تورم نقطه‌ای بر دهک‌های مختلف هزینه‌ای؛

تورم نقطه به نقطه چه بلایی بر سر دهک‌ها آورد؟

براساس اعلام مرکز آمار ایران، شاخص کل تورم نقطه‌ای در مهر امسال با ۷.۱ درصد رشد نسبت به ماه قبل از آن به ۳۲.۸ درصد رسیده است.
۰
تورم نقطه به نقطه چه بلایی بر سر دهک‌ها آورد؟
مردم‌نيوز: براساس آمار مرکز آمار ایران شاخص کل تورم نقطه‌ای شهریور امسال در کل کشور ۲۵.۷ درصد بوده که در پایان مهر با ۷.۱ درصد رشد به ۳۲.۸ درصد رسیده است.

این آمار نشان می‌دهد که تورم نقطه‌ای برای دهک اول در شهریور ۲۴.۱ درصد بود که در مهر ماه ۸.۵ درصد افزایش به ۳۲.۶ درصد رسیده است. این رقم، پایین‌ترین رقم تورم نقطه‌ای اعلام شده در بین سایر دهک هاست.

این رقم برای دهک دوم در مهرماه ۳۳.۷ درصد بوده که حاکی از رشدی ۸.۵ درصدی است؛ از سوی دیگر تورم نقطه‌ای برای دهک سوم جمعیتی نیز که در مهرماه ۳۳.۷ درصد بود که نسبت به ماه قبل از آن ۸.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

اما تورم نقطه‌ای برای دهک چهارم جمعیتی براساس این آمار در مهرماه به رقم ۳۳.۶ درصد رسیده که نسبت به شهریور ماه ۸.۱ درصد افزایش یافته است. با این حال، این رقم برای دهک پنجم در مهر ماه ۳۳.۴ درصد اعلام شده که نسبت به رقم ۲۵.۵ درصد شهریور ماه ۷.۹ درصد رشد داشته است.

تورم نقطه‌ای برای دهک ششم در حالی که در شهریور ماه ۲۵.۷ درصد بوده، تا پایان مهر ماه به ۳۳.۴ درصد رسیده است. این رقم برای دهک هفتم در شهریور ماه ۲۶.۵ درصد بود که در مهر ماه با ۷.۶ درصد رشد به ۳۴.۱ درصد رسید.

تورم نقطه‌ای برای دهک هشتم نیز در مهر ماه ۳۴.۱ درصد اعلام شده که این رقم در ماه قبل از آن ۲۶.۸ درصد بوده است. تورم نقطه‌ای برای دهک نهم در حالی که در شهریور ماه ۲۷.۷ درصد بود، در مهر ماه به ۳۴.۳ درصد رسیده است.

اما بالاترین رقم تورم نقطه‌ای مربوط به دهک دهم است. در حالی که این رقم در شهریور ماه برای این دهک ۲۹.۶ درصد بوده، در مهر ماه با ۵.۷ درصد رشد به ۳۵.۳ درصد رسیده است. بر این اساس تفاوت تورم نقطه‌ای بین دهک اول و دهک دهم ۲.۷ درصد است.
کد مطلب: 89200
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای