دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۸
محمد شریعتمداری:

کارمندان دولت مشمول سبد حمایتی می‌شوند

وزیر رفاه آخرین جزئیات سبد حمایتی دولت را تشریح کرد و گفت: این بسته‌ها در چند نوبت توزیع خواهند شد.
۰
کارمندان دولت مشمول سبد حمایتی می‌شوند
مردم‌نيوز: محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم تودیع و معارفه وزیر رفاه گفت: کارگران بخش وسیعی از جامعه هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند و طیف عظیمی از زنان خوب و ارزشمند کشور تحت عنوان زنان سرپرست خانوار شناخته می‌شوند و قریب به سه میلیون نفر هستند.

وی افزود: در شرایطی که امروز اداره زندگی در طبقات متوسط با درآمد ثابت کار دشواری است، این زنان بار تکفل جامعه را به دوش می‌کشند و حتما باید برنامه ریزی هایی برای آنها داشته باشیم.

وزیر رفاه با بیان اینکه در شرایط تحریم باید اشتغال موجود را صیانت کنیم گفت: اگر سیاست گذاری های اقتصادی اصلاح و تولید فقر متوقف نشود با مشکل مواجه می شویم. سیاست اقتصادی حامی تولید باید در شرایط تحریم محکمتر و با شدت بیشتری دنبال شود.

وی به ارائه توضیحاتی درباره بسته حمایتی پرداخت و گفت: کار مشترکی با سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه است که شامل حمایت مالی از اقشار با درآمد ثابت است و هم حمایت کالایی با حداقل های ممکن از مجموعه این اقشار در چند نوبت صورت گیرد.

شریعتمداری ادامه داد: در قدم اول ظرف این هفته تمام تحت پوشش‌های نهادهای حمایتی در دستور کارند که از این امکان مطابق 14 نوبتی که قبلا استفاده کرده بودند با جدول جدید که بین 100 تا 300 هزار تومان برای خانوار یک تا پنج نفره را فراهم مرده بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه این بسته حمایتی، کالایی است اظهار کرد: لیست کالاهای متنوعی است که دست خانواده‌ها را در انتخاب باز می‌گذارد. در قدم دوم یک برنامه داریم که به زودی یا همراه با حقوق این ماه یا زودتر توسط دولت یا وزارت اقتصاد عمل می‌شود و پرداخت به کارمندان دولت در بخش‌های مختلف است و به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

شریعتمداری ادامه داد: سایر گروه‌های با درآمد کمتر که جزو اقشار حمایت شده تحت پوشش نهادهای نیستند گروه سوم‌اند که دو هفته بعد از اجرای طرح در دور اول اجرا می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه قبلاً گفته شده بود افراد زیر 3 میلیون تومان حقوق مشمول می‌شوند، گفت: خطی در مجلس مشخص شده بود و سازمان برنامه آن خط را در تنظیم این میزان ریالی مورد استفاده قرار داده است. همه آنهایی که از حقوق دولت بهره‌مند می‌شوند و بیمه‌شدگان و بازنشستگان و سایر گروه‌ها شناسایی شده‌اند.

وزیر رفاه درباره دستور کار تشکیل جلسه شورای عالی کار در روز سه شنبه گفت: آثار شرایط اقتصادی موجود را بر بازار کار در دستور جلسه قرار دادیم که با شرکای اجتماعی در این مورد گفت‌وگو می کنیم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 89347
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای