چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۶
پایگاه اینترنتی ­اکسیوس ؛

آمریکا با بدترین بحران امنیت ملی روبرو است

کمیسیون راهبرد دفاع ملی آمریکا هشدار داد امنیت ملی آمریکا امروز بیش از هر زمان دیگر در طول چند دهه اخیر در معرض خطر قرار گرفته است.
۰
آمریکا با بدترین بحران امنیت ملی روبرو است
مردم‌نيوز: به نقل از پایگاه اینترنتی ­اکسیوس ، کمیسیون راهبرد دفاع ملی آمریکا در گزارشی هشدار داد آمریکا با بدترین بحران امنیت ملی در چند دهه اخیر روبروست.
در تازه ترین گزارش کمیته ای از بلندپایه ترین کارشناسان امنیت ملی که از سوی کنگره مامور بررسی راهبرد دفاع ملی ‌آمریکا شده اند آمده است امنیت ملی آمریکا امروز بیش از هر زمان دیگر در طول چند دهه اخیر در معرض خطر قرار گرفته است.
در گزارش کمیسیون راهبرد دفاع ملی آمریکا آمده است : آمریکا با چین که برتری آمریکا را هم به لحاظ اقتصادی و هم نظامی با چالش های بی سابقه ای روبرو ساخته است و نیز با روسیه ، وارد دوره ای از رقابت « ابرقدرتی » شده است.
برتری نظامی آمریکا تا حدی به وخامت گراییده است که آمریکا شاید در جنگ احتمالی با روسیه یا چین ، باید برای کسب پیروزی به تکاپو بیفتد یا شاید حتی شکست بخورد. به اعتقاد نویسندگان این گزارش ، همزمان با افول برتری آمریکا ، احتمال وقوع جنگ افزایش می یابد.
رقبا و دشمنان در بسیاری از جبهه ها و در بسیاری از ابعاد ، آمریکا را به چالش کشیده اند. توانایی آمریکا در دفاع از متحدان و شرکایش و نیز دفاع از منافع حیاتی خود به شکلی فزاینده در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و اگر آمریکا هر چه سریعتر چاره ای برای این شرایط نیندیشد ، پیامدهایی بسیار وخیم و ماندگار گریبانگیر کشور خواهد شد.
در بخش دیگری از گزارش کمیسیون راهبرد دفاع ملی آمریکا آمده است : رقبای خودکامه و اقتدارگرا - به ویژه چین و روسیه - درصدد کسب هژمونی منطقه ای و تسلط بر ابزاری برای قدرت نمایی در سطح جهان هستند. این کشورها با هدف خنثی سازی قدرت و توانمندی آمریکا به گونه ای مصمم در تلاش برای تقویت بنیه نظامی خود بر آمده اند.
در نهایت به علت اختلال عملکرد و تصمیمات غلط سیاسی هر دو حزب بزرگ و عمده در آمریکا .... باید گفت آمریکا بطور قابل توجهی در دفاع از خود دچار ضعف شده است.
کد مطلب: 89417
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای