جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۷
سرمربی تیم بسکتبال بانوان صدرا شیراز:

برخی خطا‌ها را از بازیکنان ملی نمی‌گیرند

سرمربی تیم بسکتبال بانوان صدرا شیراز اعتقاد دارد داوران برخی خطا‌ها را از بازیکنان ملی نمی‌گیرند و نباید میان این بازیکنان با سایرین فرقی وجود داشته باشد.
۰
برخی خطا‌ها را از بازیکنان ملی نمی‌گیرند
مردم‌نيوز: بعد از شکست مقابل گروه بهمن در هفته سوم سوپرلیگ بانوان توضیح داد: با توجه به اینکه هفته اول و دوم میزبان بودیم، شرایط خوبی داشتیم. ضمن اینکه ما دو سال در لیگ برتر نبودیم و به هر حال بازیکن یا مربی‌ای که از لیگ برتر جدا شود، شاید کمی دید متفاوتی داشته باشد.

وی افزود: گروه بهمن بازیکنان ملی پوش خوبی دارد که به هر حال در روند بازی موثر هستند. ما قبلا نحوه کار آن‌ها را ندیده بودیم. در کوارتر دوم خوب بازی نکردیم؛ اما در کوارتر سوم با خواندن تاکتیک ها، بهتر عمل کردیم که متاسفانه برق هم در پایان این کوارتر رفت.

سرمربی صدرای شیراز درباره مخالفت خود با ادامه بازی بعد از رفتن برق و بیش از دو ساعت صبر برای شروع دوباره بازی گفت: پشت حلقه تیم ما نور بود و بازیکنان وقتي رو به این حلقه نگاه می‌کردند، اختلاف نور زیادی وجود داشت. اگر شرایط سالن با یک نور، یکسان بود، امکان ادامه وجود داشت.
 
خطا‌های سارا اعتماد را نمی‌گیرند
 
روانی پور درباره بازیکن قدبلند تیم حریف گفت: سارا اعتماد خیلی در بازی خطا می‌کند و اعتقاد دارم که امکان گرفتن خطا‌های بیشتری از او وجود داشت. همه خطا‌های او در منطقه بدون شارژ نیست و از منطقه رنگی خطا می‌کند و به داخل می‌رود. مشکلی ما این است که داوران به بازیکنان ملی، اجازه این خطا‌ها را می‌دهند. در صورتی که به نظرم بین آن‌ها و بقیه بازیکنان نباید تفاوتی وجود داشته باشد.

وی افزود: بازیکنان با هم فرقی ندارند. وقتی خطا می‌کنند، باید خطای آن‌ها گرفته شود و وقتی امتیاز می‌گیرند، با هم تفاوتی ندارند. انگار برخی حرکات برای داوران عادی شده است و احساس می‌کنند از یک بازیکن نباید این خطا را بگیرند.

سرمربی تیم صدرا شیراز تاکید کرد: این دوره واقعا دیده ام که تیم داوری خیلی زحمت می‌کشد و سعی دارند بعضی مشکلات قبل را نداشته باشند. مشکلاتی مثل نگرفتن این خطا‌ها همیشه بوده است و مطمئنم که حل می‌شود.

هزینه‌های لیگ برای ما کم شد
 
روانی پور همچنین به کم شدن هزینه‌های بازی با مدل فعلی برگزاری لیگ اشاره کرد و گفت: قبلا شاید هشت دور باید از شیراز خارج می‌شدیم و ۲ دور میزبان بودیم. وقتی رفت و برگشت هست، تکلیف همه مشخص است و بهترین حالت می‌شود که همه دنیا به این شکل برگزار می‌کنند. از نظر هزینه هم به نفع ما است.

وی ادامه داد: جمع کردن مسابقات با ۱۲ تیم، زحمات زیادی را پشت خود دارد که به خصوص در این شرایط اقتصادی از چشم پنهان نیست. دست اندرکاران هم تغییراتی را در مسابقات ایجاد می‌کنند که به نفع بسکتبال است و امیدوارم ادامه داشته باشد.
کد مطلب: 89470
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای