شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰

اعتراضات گسترده مردمی در سراسر فرانسه/ یک نفر کشته شد

سیاست‌های دولت فرانسه در اجرای یک سری اصطلاحات اقتصادی که جدیدترین آن منجر به افزایش قیمت سوخت در این کشور شده، با اعتراضات گسترده مردم سراسر فرانسه مواجه شده است.
۰
اعتراضات گسترده مردمی در سراسر فرانسه/ یک نفر کشته شد
مردم‌نيوز: هزاران نفر از مردم فرانسه در سراسر این کشور به نشانه اعتراض به افزایش قیمت سوخت که در نتیجه افزایش مالیات بر سوخت بوجود آمده، به خیابان‌ها آمده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت کشور فرانسه گفته است که حدود هزار مورد اعتصاب و اعتراض در سراسر این کشور در حال برگزاری است و دست‌کم حدود 50 هزار نفر در آن شرکت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، اعتراضات در پاریس از اوایل صبح امروز آغاز شده و معترضان در مرحله اول در یکی از ورودی‌های شهر تجمع کردند و سپس بولوار «Peripherique» را که جاده کمربندی شهر است، مسدود کردند.

بنا بر گزارش «رویترز»، این اعتراضات که به عنوان بخشی از جنبش مردمی موسوم به «جلیقه زردها» سازماندهی شده، منجر به ترافیک طولانی در بزرگراه‌ها و خروجی های پاریس شده است.

این اعتراضات که عمدتا در شبکه‌های اجتماعی سازماندهی شده، با هدف قطع دسترسی جاده‌ها به برخی از جایگاه‌های سوخت و فرودگاه‌ها صورت گرفته است که در این میان حمایت گسترده از جانب آن دسته از مردم فرانسه که از سیاست‌ها و اصلاحات اقتصادی دولت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور این کشور ناراضی هستند را نیز بدست آورده است.

بر اساس این گزارش، در یکی از جاده‌های بخش جنوب شرقی فرانسه یکی از رانندگان که با جمعیت اعتصاب کننده که جاده را بسته بودند، مواجه شد، دچار استرس شده و به طور ناخودآگاه سرعت ماشین را بیشتر می‌کند که در نتیجه برخورد با معترضان، یک زن کشته می‌شود.

کشته شدن این معترض زن به دنبال این حادثه را «کریستوف گاستانر» در یک گفت‌وگوی تلویزیونی تأیید کرده است.

علاوه بر این، 16 نفر دیگر نیز در یک سری تصادف‌های دیگر در سراسر این کشور زخمی شده‌اند که حال یکی از آنها که در شمال فرانسه خودرو از روی آن رد شده بود، وخیم گزارش شده است.

بنا بر این گزارش، ماکرون در 18 ماهی که در کاخ الیزه به قدرت رسیده یک سری اصلاحات اقتصادی از جمله افزایش مالیات بر سوخت را مطرح کرده که با اعتراضات گسترده مردم در سراسر این کشور مواجه شده است. بر اساس این طرح، قیمت سوخت در فرانسه از ابتدای سال 2019 میلادی افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/م
کد مطلب: 89546
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای