سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹

تنها شرط امیر قطر برای حل بحران با چهار کشور عربی

امیر قطر که کشورش از یک سال و نیم قبل توسط چهار کشور عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر) به محاصره درآمده است، تنها شرط حل بحران در روابط با این کشورها را اعلام کرد.
۰
تنها شرط امیر قطر برای حل بحران با چهار کشور عربی
مردم‌نيوز: «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر که به ایتالیا سفر کرده است، تأکید کرد که «احترام به حاکمیت کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آن» تنها شرط حل بحران با چهار کشور عربی است.

امیر قطر دیشب در ضیافت شامی که «سرجو ماتارلا» رئیس‌جمهور ایتالیا برای مهمان قطری خود ترتیب داده بود، شرکت کرد و طی آن ماتارلا خواستار حل بحران به وجود آمده در روابط قطر با چهار کشور عربی از طریق گفت‌وگو شد.

طبق گزارش شبکه روسیا‌الیوم، امیر قطر در پاسخ به این درخواست رئیس‌جمهور ایتالیا گفت: «البته از زمان محاصره بدون دلیل قطر این (گفت‌وگو) موضع همواره موضع قطر بوده و خواهد بود و تأکید می‌کنم که گفت‌وگو با محاصره‌کنندگان در سایه حفظ اصول ثابت روابط بین کشورها از جمله احترام به حاکمیت همه کشورها و عدم مداخله در امور داخلی آن، تنها راه حل این بحران است.»

رئیس‌جمهور ایتالیا نیز ابراز امیدواری کرد که این بحران به روش دیپلماتیک مبتنی بر تفاهم متقابل حل شود و در تحقق ثبات و امنیت منطقه سهیم باشد.

چهار کشور عربی (عربستان، مصر، بحرین و امارات) از یک سال و نیم قبل روابط خود با قطر را به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع کرده و ازسرگیری این روابط را به تعطیلی شبکه الجزیره، توقف حمایت از حماس و اخوان‌المسلمین و کاهش روابط با ایران مشروط کرده‌اند.

انتهای پیام/م
کد مطلب: 89735
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای