شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰

هشدار آمریکا به شهروندانش درباره ترک چین

وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۳ دی هشدار قبلی خود به شهروندان آمریکایی را در مورد سفر به چین تمدید کرد.
۰
هشدار آمریکا به شهروندانش درباره ترک چین
هشدار آمریکا به شهروندانش درباره ترک چین
مردم‌نيوز: وزارت خارجه آمریکا با صدور اطلاعیه‌‎ای به شهروندان این کشور هشدار داده برای ترک چین "احتیاط بیشتری" به خرج دهند.
 
این اطلاعیه در پی بالاگرفتن تنش میان واشنگتن و پکن بر سر بازداشت وانژو منگ، از مدیران ارشد شرکت فناوری هوآووی و دستگیری دو شهروند کانادایی در چین صادر شده است.
 
به گزارش رادیو فردا، وزارت خارجه آمریکا در تمدید هشدار خود تصریح کرده است که مقام‌های چینی با استفاده‌ا ز «ممنوع خروج» کردن می توانند مانع از خروج شهروندان آمریکایی از چین شوند و به همین دلیل ممکن است افراد تا سال‌ها در چین بمانند.
 
در همین حال کانادا نیز روز پنجشنبه اعلام کرده است ۱۳ شهروند این کشور از زمان بازداشت مدیر ارشد مالی شرکت هوآوی در دهم آذر تاکنون بازداشت شده‌اند.
 
به گزارش رویترز، دولت کانادا اعلام کرده است هشت نفر از این ۱۳ نفر آزاد شده اند.اما توضیحات بیشتر در این زمینه ارائه نکرده است.
 
تا پیش از روز پنجشنبه تنها خبر بازداشت سه کانادایی منتشر شده بود. کانادایی سوم سارا مک‌آیور معرفی شده که به گفته مقامات چین «به‌طور غیرقانونی» در چین کار می‌کرده‌ است.
 
به گزارش بی بی سی، مایکل کوریگ و مایکل اسپوار که بازرگان معرفی شده، ماه گذشته و تنها چند روز پس از دستگیری منگ در فرودگاه ونکوور بازداشت شدند.
 
هر دو نفر از سوی چین به "خلل در امنیت ملی" متهم شده‌اند و دادستان کل چین گفته آنها "بدون شک" قانون‌شکنی کرده‌اند.
 
هفته گذشته هم سارا مک‌ایور، معلم کانادایی که به اتهام "اشتغال بدون مجوز" در چین بازداشت شده بود، آزاد شد.
 
در تحولی مجزا، سه آمریکایی هم متهم به "جرایم اقتصادی" شده‌اند و در ماه نوامبر گذشته از خروج آنها از چین جلوگیری شد.
 
 
کد مطلب: 92999
برچسب ها: آمریکا چین
مرجع : جام نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای