يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰

دیپلمات سابق کره شمالی پناهنده شد

تعداد مقامات کره شمالی که به کشورهای دیگر پناهنده می‌شوند، هنوز متوقف نشده است.
۰
دیپلمات سابق کره شمالی پناهنده شد
دیپلمات سابق کره شمالی پناهنده شد
مردم‌نيوز: یک دیپلمات سابق کره شمالی که به کره جنوبی پناهنده شده از همکار قدیمی خود که در ایتالیا گم شده است خواست تا به سئول آمده و به او بپیوندد.

به گزارش منابع اطلاعاتی کره جنوبی، جو سونگ گیل، سفیر موقت کره شمالی در رم در ماه نوامبر به همراه همسرش ناپدید شد و بعد از آن درخواست پناهندگی کرد. این اولین مورد پناهندگی یک مقام بلند پایه کره شمالی بعد از 2016 به شمار می‌رود.

به گزارش برخی رسانه‌ها، این مقام کره شمالی از وقتی پنهان شده با آژانس اطلاعات سئول تماس نگرفته است و پیشنهاد کرده در یک کشور ثالث دریک کشور غربی در آمریکا، احتمالا آمریکا پناهنده شود. 

با اینحال تائه، که زمانی در وزارت خارجه پیونگ یانگ فعالیت می‌کرد در نامه‌ای سرگشاده از همکاران قدیمی خود خواست تا به کره جنوبی بیایند و برای اتحاد دو کره تلاش کنند.
وی در این نامه با بیان اینکه تجربه شخصی اش از کره جنوبی نشان داده این کشور بسیاردموکراتیک تر و از لحاظ اقتصادی مرفه تر از آن چیزی بوده که تصور می‌کرده است.
حدود 30 هزار تبعه کره شمالی از فقر و رکود فرار کرده و با عبور مخفیانه از مرز کره شمالی و چین در کشور کره جنوبی پناهنده شده‌اند.
 
کد مطلب: 93132
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای