دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹

لاف‌زنی صفایی فراهانی و رانت ۸ میلیارد دلاری

یک نماینده مجلس ششم می‌گوید رانت‌خواری در جنگ مخرب‌تر است.
۰
لاف‌زنی صفایی فراهانی و رانت ۸ میلیارد دلاری
مردم‌نيوز : روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:
محسن فراهانی در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد، روند توسعه در دوره پهلوی و به غیر از چند سال آخر، را خوب توصیف کرد اما درباره دوره جمهوری اسلامی مدعی شد هیچ برنامه توسعه نهایت به رانت غارتی و سقوط اخلاقی در تمام رده‌ها منتهی نشده است.

وی می‌افزاید: سودگرانی که به مرکز قدرت نزدیک بودند از رانت‌های غارتی سو استفاده‌های متعدد و کلانی کردند و این نوع رانت متأسفانه از جنگ مخرب‌تر است، چرا که زیرساخت‌های ارزش‌های اجتماعی را هدف می‌گیرد و فساد گسترده، بی‌اعتمادی، چپاول و پا روی سر هم گذاشتن در جامعه همه‌گیر می‌شود.
وقتی یک کشور از مسیر عقلانی و مدیریتی برای اداره کردن خارج می‌شود، همه این موارد مانند یک دومینو و با سرعت پشت سر هم به تخریب جامعه می‌پردازند، حاکمیت قانون در کشور به فراموشی سپرده می‌شود و انضباط مالی جای خود را به نظام‌های غارتی می‌دهد.

اراجیف گویی این عضو حزب منحله مشارکت و بازداشتی فتنه ۸۸ در حالی است که نامبرده به هنگام حضور در فراکسیون مشارکت در مجلس ششم، همزمان و به شکل غیرقانونی، عضو هیئت مدیره شرکت نفتی پتروپارس - در کنار بهزاد نبوی - بود. در آن زمان دولت اصلاحات و وزرای نفت، رانت ۸ میلیارد دلاری را از طریق واگذاری بدون مناقصه‌ها برخی فازهای پارس جنوبی، به شرکت پتروپارس هدیه کرد. اگر همان زمان، دستگاه‌های نظارتی و قضائی مسامحه نمی‌کردند و گردن دریافت‌کنندگان رانت (امثال صفایی فراهانی) را می‌شکستند، او امروز نمی‌توانست لاف بزند و با روزنامه‌ای گفت‌وگو کند که دست بر قضا، مدیر آن هم آلوده به مفاسد و عطایای ویژه شهرام جزایری، پولشو و مفسد اقتصادی معروف دوره اصلاحات است.
 
کد مطلب: 93228
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای