سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸

روایت ناگفته‌هایی از پشت‌ پرده روابط منافقین در مستند «سازمان»

مستند «سازمان» از جدیدترین تولیدات موسسه فرهنگی ـ هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، امروز دوشنبه ۱۷ دی در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران خواهد شد. در این مستند برای نخستین بار ناگفته‌هایی از پشت‌ پرده روابط و فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق منتشر خواهد شد.
۰
روایت ناگفته‌هایی از پشت‌ پرده روابط منافقین در مستند «سازمان»
مردم‌نيوز: از جدیدترین تولیدات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، امروز (دوشنبه ۱۷ دی) در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران خواهد شد. این مستند سینمایی به بازخوانی و روایت بخشی از تاریخچه سازمان منافقین خلق می‌پردازد.

مهدی رمضانی، تهیه کننده مستند «سازمان» در گفتگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در اهمیت دهه ۶۰، درباره مراحل تولید این مستند گفت: ایده اولیه ساخت مستند «سازمان» در راستای پوشش خلاءهای تاریخی دهه ۶۰ به ذهن عوامل تولید خطور کرد و در همین جهت، پژوهش و مستندسازی وقایع مربوط به تاریخچه و عملکرد سازمان مجاهدین خلق آغاز شد. هسته اولیه ساخت مستند، پس از پرورش ایده، شروع به نگارش فیلم‌نامه کرد و در این راستا از تجربیات صاحب‌نظران هم بهره برد.

رمضانی نسل جوان و نوجوان را به عنوان یکی از مخاطبان مستند «سازمان» خواند و درباره اهداف تولید این مستند گفت: مهم‌ترین هدف ما از تهیه مستند «سازمان»، روشن کردن زوایای تاریک و نیمه تاریک دهه ۶۰ به ویژه برای نسل جوان و نوجوان بود که غالبا این دهه مهم را درک نکرده‌اند و از وقایع و رخدادهای آن بی‌خبر هستند.

 

وی تصویرسازی از دهه ۶۰ برای نسل جوان و نوجوان را در تبیین رخدادها و وقایع، تاثیرگذار و مهم خواند و یادآور شد: درک شرایط آن دوران که هر لحظه صدای انفجار به گوش می‌رسید یا خبر یک بمب‌گذاری در نقاط مختلف کشور منتشر می‌شد، فقط از طریق مطالعه کتاب‌ها، خاطرات و اسناد میسر نمی‌شود و نیاز به تولیدات متنوع‌تری در قالب سمعی و بصری است. با توجه به این نیاز، تصمیم گرفتیم مستند «سازمان» را با فیلم‌نامه‌ای جذاب، ویژه نسل سوم و چهارم انقلاب طراحی کنیم.

تهیه کننده مستند «سازمان» درباره پشتوانه محتوایی این اثر گفت: علاوه بر اسناد، کتاب‌ها و خاطرات که بخش مهمی از محتوای این مستند را تامین می‌کند، مصاحبه‌های منتشر نشده که در گنجینه تاریخ شفاهی مرکز اسناد انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده و گفتگو با یکی از اعضای جداشده سازمان مجاهدین خلق، در تکمیل داده‌ها و اطلاعات مستند «سازمان» مورد استفاده ما قرار گرفته است.

رمضانی با تاکید بر این که مستند «سازمان» می‌کوشد ذهن کنشگر جوانان و نوجوانان را به تعمیق بیشتر در شناخت سازمان مجاهدین خلق وادارد افزود: پررنگ‌ترین ویژگی مستند سازمان، تکیه بر مدارک، اسناد و روایت‌های متقن تاریخی، بدون جهت‌گیری اولیه است.

به گفته تهیه کننده مستند «سازمان»، در این مستند برای نخستین بار ناگفته‌هایی از پشت‌پرده روابط و فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق منتشر خواهد شد.

گفتنی است، مستند «سازمان» در نهمین جشنواره فیلم عمار، ساعت ۱۹:۳۰ امروز (دوشنبه) در سینما فلسطین اکران خواهد شد.
کد مطلب: 93370
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای