دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴

استرالیا هم از گوآیدو حمایت کرد

وزیر امور خارجه استرالیا امروز (دوشنبه) از رهبر جناح مخالف ونزوئلا که خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت این کشور معرفی کرده است، اعلام حمایت کرد.
۰
استرالیا هم از گوآیدو حمایت کرد
مردم‌نيوز: ماریس پین، رئیس دستگاه دیپلماسی استرالیا با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد: استرالیا از اقدام خوآن گوآیدو، رئیس مجمع ملی ونزوئلا که خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت معرفی کرده، حمایت می‌کند و این اقدام را به رسمیت می‌شناسد که این امر مطابق با قانون اساسی ونزوئلا و تا زمان برگزاری انتخابات برقرار خواهد بود.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما اکنون از تمامی جناح‌ها می‌خواهیم در راستای یافتن راهکاری مسالمت‌آمیز برای وضعیت به وجود آمده همکاری سازنده داشته باشند و در راستای بازگشت دموکراسی احترام به حکمرانی قانون و حفظ حقوق بشر ملت ونزوئلا اقدام کنند.

این‌ در حالی است که وزارت امور خارجه نیوزیلند رویکرد متفاوتی در قبال تحولات ونزوئلا اتخاذ کرده است.وینستون پیترز، وزیر امور خارجه نیوزیلند در این زمینه اعلام بی‌طرفی کرده و تأکید کرد: رویکرد نیوزیلند مبتنی بر بیانیه دادن درباره به رسمیت شناختن دولت‌ها نیست.

او تأکید کرد: ونزوئلا باید از طریق انتخابات آزاد و عادلانه درباره آینده خود تصمیم بگیرد.
رئیس دستگاه دیپلماسی نیوزیلند گفت‌ که این کشور پیش‌تر درباره انتخابات ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ نگرانی‌هایی ابراز کرده بود و این نگرانی‌ها پا بر جاست.
کد مطلب: 95185
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای