دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵

رهگیری بمب‌افکن‌های روسی در آمریکا

فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی اعلام کرد جنگنده‌های نیرو‌های هوایی آمریکا و کانادا دو بمب‌افکن روسی را نزدیک حریم هوایی این کشور رهگیری کردند.
۰
رهگیری بمب‌افکن‌های روسی در آمریکا
مردم‌نيوز: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی، نوراد، اعلام کرد در ۲۶ ژانویه هواپیما‌های جنگنده نوراد، دو بمب افکن Tu-۱۶۰ روسیه را که در حال ورود به حریم هوایی کانادا بودند، شناسایی کردند. این بمب افکن‌ها در حریم هوایی بین المللی باقی مانده و وارد قلمرو هوایی کانادا نشدند.

فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی همچنین اعلام کرد دو جنگنده اف-۲۲ نیروی هوایی آمریکا، دو جنگنده سی اف-۱۸۸ نیروی هوایی سلطنتی کانادا، دو بمب افکن روسی را در حریم هوایی بین المللی رهگیری کرده است.

بمب افکن توپولوف تی یو-۱۶۰ که در روسیه به عنوان قوی سفید شناخته می‌شود، یک بمب افکن استراتژیک مافوق صوت روسیه است که از اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی توسعه یافت.

هیچ گزارشی مبنی بر وقوع درگیری میان جنگنده‌های آمریکا و کانادا و بمب افکن‌های روسی منتشر نشد.

روز شنبه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد دو بمب افکن استراتژیک توپولوف تی یو-۱۶۰، یک پرواز از پیش برنامه ریزی شده را در آب‌های اقیانوس اطلس انجام دادند. این پرواز بیش از ۱۵ ساعت به طول انجامید. این وزارت‌خانه یادآور شد تمامی پرواز‌های انجام شده کاملا مطابق با قوانین بین المللی مربوط به حریم هوایی است.
 
 
کد مطلب: 95186
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای