پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۲
برایان هوک:

معافیت از تحریم‌های ایران تمدید نمی‌شود

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در سفر به ژاپن و در مصاحبه با شبکه تلویزیونی NHK این کشور مدعی شد دولت ترامپ قصد ندارد معافیت از تحریم‌های ایران را تمدید کند.
۰
معافیت از تحریم‌های ایران تمدید نمی‌شود
معافیت از تحریم‌های ایران تمدید نمی‌شود
مردم‌نيوز: رئیس گروه اقدام ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد دولت ترامپ قصد ندارد معافیت از تحریم‌های ایران را تمدید کند.

هوک همچنین با تکرار ادعاهای مقامات کشورش اعلام کرد ما قصد داریم صادرات نفت ایران را هر چه زودتر به صفر برسانیم و قصد نداریم معافیت یا استثنایی برای تحریم‌ها علیه نفت یا بخش‌های دیگر قائل شویم.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی کشور خود را از توافق هسته‌ای ایران خارج و تهدید کرد که تحریم‌های ضد ایرانی را مجددا اعمال خواهد کرد. از ۵ نوامبر سال گذشته میلادی، دولت واشنگتن تحریم‌های آمریکا علیه ایران را از سر گرفت.

آمریکا ۸ کشور شامل چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه را برای انجام مبادلات نفتی با تهران از فهرست این تحریم‌ها معاف کرد.

آمریکا همچنین در ماه دسامبر سال گذشته میلادی هم یک معافیت ۹۰ روزه به عراق اعطا کرد تا این کشور بتواند همچنان به خرید برق از ایران ادامه دهد.
کد مطلب: 95997
مرجع : افکار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای