يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳

اینجا فقط کتاب‌فروشی نیست

نیمی از کتاب‌های یک کتاب‌فروشی در آتلانتا فروشی نیست و هرکسی می‌تواند بیاید و در محیط دلنیشنش، کتاب‌ها و مجلات را مطالعه کند.
۰
اینجا فقط کتاب‌فروشی نیست
مردم‌نيوز: به نقل از نیویورک تایمز، «رُزا دافی» صاحب یککتاب‌فروشی در بلوار «اوبورن» آتلانتاست. او می‌گوید نیمی از کتاب‌هایش فروشی نیست و هرکسی می‌تواند بیاید و در محیط دلنیشن کتاب‌فروشی آن‌ها را مطالعه کند و گپ و گفت کند.

 

خانم دافی ۲۸ ساله که تحصیل کرده رشته «ویژوال آرت» (هنر بصری) است درباره کتاب‌فروشی‌اش می‌گوید: «این کتاب‌فروشی دهه‌هاست که به این شکل اداره می‌شود، من همچون پدرم نیز کتاب‌فروشی را به همین شیوه اداره می‌کنم و هدف این فروشگاه کتاب، صرفا کتاب‌فروشی نیست بلکه قسمت اعظم آن برای ایجاد تعامل مثبت بین افراد و تشویق به کتابخوانی است. در این محیط افراد می‌توانند بیایند و هرکدام از کتاب‌ها را که دوست دارند بخوانند و تمام طول روز را می‌توانند در این فروشگاه نشسته و به کتابخوانی بپردازند.

 

 

البته کتاب‌های بسیار زیاد و متنوعی نیز برای فروش در این کتاب‌فروشی از نویسندگانی همچون «تونی موریسون»، «مایا آنجلو» و «رالف الیسون» به چشم می‌خورد.

او در ادامه می‌افزاید: «من فکر می‌کنم این به گونه‌ای یک روایت است. کسی اینجا می‌آید و هر واژه‌ای را که می‌خواند برداشتی از آن می‌کند و نفر بعد برداشت دیگری دارد و در این فضا، این نگرش‌ها و تلقی‌ها در تعاملی سازنده، باعث ارتقای فرهنگی می‌شود.»

 

 

دافی همواره دوست دارد هرکاری که انجام می‌دهد در مورد کتاب یا وابسته به آن باشد و حول محور کتاب باشد. او بیشتر به نویسندگان سیاه و نیز کتاب‌هایی با موضوع سیاهان علاقمند بوده و به جمع‌آوری آنان مبادرت می‌ورزد و در راه ارتقاء جایگاه سیاه‌هان می‌کوشد. پدرش «یوجین دافی» نیز در این زمینه فعال بوده است. او برای اولین شهردار سیاه‌پوست آتلانتا «ماینارد جکسون» کار کرده و نیز دوست صمیمی «اندرو یانگ» از همراهان و یاران نزدیک «مارتین لوتر کینگ» است که نماینده آمریکا در سازمان ملل شد.

 

دافی می‌گوید: مجموعه کتاب‌هایی که پدرم جمع‌آوری کرده الهام‌بخش من در کتاب‌فروشی بود. مادربزرگم هم مجموعه بزرگی داشت که آن کتاب‌ها را هم به کتاب‌فروشی افزودیم. من مدت‌ها در بخش «ایست ویلج» و کتاب‌فروشی‌های آنجا سراغ منابع تاریخ سیاه‌پوستان گشتم. در وسط کتاب‌فروشی تعداد زیادی از کتاب‌ها و مجلات قدیمی را گذاشتم تا هرکس دوست دارد از آنها مطالعه و دیدن کند که بخش بسیار جذابی است، چون بسیاری از آن کتاب‌ها و مجلات نایاب یا کمیاب هستند. همیشه هم در پس‌زمینه این مجموعه، موسیقی پخش می‌کنم که صفا و جذابیت خاصی به این محیط می‌دهد. موسیقی انتخابی من همچنین از سیاهان و بیشتر از گروه «واکا فلاکا فلِیم» است. همواره دوست دارم اینجا با عنوان یک محیط سیاه‌پوستی شناخته شود و تمام سعیم را در این زمینه کرده‌ام.

این مغازه پس از آنکه خواهر دافی یک پست در توئیتر گذاشت و «آوا دووِرنی» فیلمساز معروف هالیوودی به آن توئیت جواب داد، مملوّ از جمعیت شد. دووِرنی در توئیت خود نوشته بود: «سلام آتلانتا. این کتاب‌فروشی بسیار زیبا و لذت‌بخش است و از آن حمایت می‌کنم.

ترجمه از؛ علیرضا سپهوند
کد مطلب: 96199
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای