يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۰
نشنال اینترست:

اس-۳۰۰ سوریه تهدیدی جدی برای رژیم صهیونیستی

پایگاه نشنال اینترست در مطلبی استقرار سامانه‌های پدافند هوایی اس-۳۰۰ در سوریه را «تهدیدی جدی» برای نیروی هوایی رژیم صهیونیستی دانست.
۰
اس-۳۰۰ سوریه تهدیدی جدی برای رژیم صهیونیستی
مردم‌نيوز: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پایگاه نشنال اینترست در مطلبی از سامانه‌های پدافند هوایی اس-۳۰۰ که پیش از این در سوریه مستقر شدند، به عنوان تهدیدی جدی برای نیروی هوایی رژیم صهیونیستی یاد کرد.
نشنال اینترست در این مطلب نوشت روسیه مدت‌ها درگیر استقرار این سامانه بود نه فقط به خاطر اینکه نیرو‌های عملیاتی سوریه باید در خصوص بکارگیری سامانه اس-۳۰۰ آموزش می‌دیدند بلکه علت دیگر آن احتیاط استراتژیک مسکو  بود.
در ادامه این مطلب آمده است: این اقدام استراتژیک روسیه ممکن است با امید به بازدارندگی از حملات هوایی بیشتر از سوی رژیم صهیونیستی صورت گرفته باشد. نشنال اینترست در ادامه یادآور شد سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ ممکن است تهدیدی بالقوه برای نیرو‌های هوایی رژیم صهیونیستی باشد که به حریم هوایی سوریه از غرب نزدیک می‌شوند، جایی که نیرو‌های دولتی سوریه به طور متراکم حضور دارند.
مطلب نشنال اینترست پس از آن منتشر شد که روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست گزارش داد تصاویر یک شرکت ماهواره‌ای رژیم صهیونیستی تحت عنوان «ImageSat» از فعال شدن سه سامانه از چهار سامانه موشکی اس-۳۰۰ در شمال غربی سوریه حکایت دارد. در ارزیابی شرکت تصویربرداری ماهواره‌ای رژیم صهیونیستی آمده است: به دلیل تنش‌های اخیر منطقه‌ای و نصب این پرتابگر‌ها، ممکن است که فعالیت‌های ذکر شده نشان دهنده افزایش سطح بکارگیری این سامانه‌ها باشد. با این حال مشخص نیست چرا یکی از این پرتابگر‌ها با محافظ پوشانده شده است.
روسیه این سامانه را اوائل ماه اکتبر سال گذشته میلادی و در واکنش به سقوط یک فروند هواپیمای تجسسی خود در قلمروی هوایی سوریه در جریان حمله صهیونیست‌ها، به دمشق تحویل داد. سامانه پیشرفته اس-۳۰۰ می‌تواند موشک‌های بالستیک و هواپیما‌ها را در فاصله ۳۰۰ کیلومتری هدف قرار دهد از این رو تهدیدی علیه جنگنده‌های صهیونیستی در تجاوزات علیه سوریه به شمار می‌رود.
 
کد مطلب: 96225
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای