يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۱

گوترش: نسیم تغییرات در آفریقا در حال وزیدن است

دبیرکل سازمان ملل متحد بعد از دیدار با رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا گفت که یک تغییر برای صلح و همکاری در حال به وقوع پیوستن در این قاره است.
۰
گوترش: نسیم تغییرات در آفریقا در حال وزیدن است
مردم‌نيوز: آنتونیو گوترش در مرکز اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی گفت: نسیم تغییرات در آفریقا در حال وزیدن است، به عنوان مثال توافقات صلح بین اتیوپی و اریتره، سودان جنوبی و جمهوری آفریقای مرکزی و همکاری متمرکز اتحادیه آفریقا بر روی جمهوری دموکراتیک کنگو و ماداگاسکار.
او اضافه کرد: این همکاری ها متمرکز بر هدف اتحادیه آفریقا مبنی بر " ساکت کردن تمام سلاح‌هاتا سال ۲۰۲۰ است و همکاری‌های ما ادامه خواهد داشت.
او با اشاره به مسئله مبارزه با تغییرات اقلیمی نیز گفت: همکاریهای استراتژیک بین سازمان ملل متحد و اتحادیه آفریقا از اصول بنیادین عملکرد جهانی اتحادیه اروپا است.
یک روز قبل از اعلام رهبران کشورهای آفریقایی و بیان اینکه ۲۰۱۹ سال پناهندگان، افراد بازگشته و آوارگان داخلی است، یک گفت و گوی قابل توجه و مباحثات جامع در مرکز اتحادیه آفریفا انجام شد.
در این گفت و گوها فیلیپو گرانده، کمیسیونر ارشد پناهندگان گفت که هیچ راه‌حلی برای بحران جابجایی به جز با یک تعهد سیاسی عملی نخواهد بود.

 
کد مطلب: 96228
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای