چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳

رئیسی: فقر و فساد زیبنده نظام اسلامی نیست

تولیت آستان قدس رضوی گفت: فقر و فساد زیبنده نظام اسلامی نیست چرا که جامعه ما می‌تواند با این ثروت و نیروی جوان از بسیاری از مشکلات با موفقیت عبور کند‌.
۰
رئیسی: فقر و فساد زیبنده نظام اسلامی نیست
رئیسی: فقر و فساد زیبنده نظام اسلامی نیست
مردم‌نيوز: حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در آیین رونمایی از طرح جامع محرومیت‌زدایی و مراسم اهدای 800 سری جهزیه به زوجین مناطق محروم که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: حرکت امروز جلوه‌ای از همکاری، هماهنگی و هم افزایی نهادهای مسئول در حوزه محرومیت‌زدایی مثل کمیته امداد، بهزیستی، بسیج سازندگی، بسیج مستضعفین، آستان قدس رضوی و سایر دست‌اندرکاران است. 

وی افزود: جامعه‌ای برخودار از کرامت انسانی، عقلانیت، اخلاق، معنویت و عدالت اجتماعی جامعه‌ای است که دین اسلام، نوید آن را داده و زمینه‌های شکل دادن این جامعه که تمدن اسلامی را رقم می‌زند در گام دومی که رهبر انقلاب اسلامی ابعاد آن را ترسیم کردند کاملاً دست یافتنی است. 

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز به اعتراف همه دشمنان، در تمام عرصه‌‌ها دست تفوق از آن جمهوری اسلامی است، گفت: امروز جمهوری اسلامی را به برکت امام(ره) و مقام معظم رهبری جامعه‌ای تمدن‌ساز و در حال پیشرفت و قدرت دشمن و نظام استکباری به ویژه آمریکا را رو به افول می‌بینیم. 

رئیسی ادامه داد: کسی که اعتماد به نفس و اتکای به خداوند ندارد همواره خود را محتاج به دیگران می‌بیند اما این افراد سخت در اشتباه هستند چرا که دستان توانای جوانان ما گره گشای مشکلات کشور است. 

وی با بیان اینکه جریان پیشرفت کشور هیچ محرومیتی را برنمی‌تابد، تصریح کرد: فقر و فساد زیبنده نظام اسلامی نیست چرا که جامعه ما می‌تواند با این ثروت و نیروی جوان از بسیاری از  مشکلات با موفقیت عبور کند بنابراین سخن از جامعه‌ای بدون محرومیت و فقر گفتن سخن گزافی نیست. 

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: ما ابتدا معاونت امداد و مستضعفان را در آستان ایجاد کردیم و امروز الگوی محرومیت‌زدایی که ترسیم شده بنا دارد نه تنها در یک معاونت بلکه نگاه تمام بخش‌های آستان قدس پیگیر محرومیت‌زدایی و توانمندسازی محرومان باشد. 

در ادامه مراسم از آئین الگوی محرومیت‌زدایی و نمونه‌ای از 800 سری جهیزیه اهدایی به زوجین مناطق محروم با حضور سردار پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه، تولیت آستان قدس رضوی و معاونان و جمعی از ائمه جمعه و دیگر مسئولان رونمایی شد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 98519
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای