شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۴

وزیر نیروی هوایی آمریکا استعفا می‌کند

یک مقام آمریکایی به رویترز گفت «هیثر ویلسون»، وزیر نیروی هوایی آمریکا از سمتش استعفا می‌کند.
۰
وزیر نیروی هوایی آمریکا استعفا می‌کند
مردم‌نيوز: یک مقام آمریکایی به رویترز گفت «هیثر ویلسون»، وزیر نیروی هوایی آمریکا از سمتش استعفا می‌کند. 
ویلسون بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۹ عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا بود. او ژانویه سال ۲۰۱۷ از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان وزیر نیروی هوایی آمریکا معرفی شد. 
وزارت نیروی هوایی آمریکا یکی از سازمان‌های داخلی وزارت دفاع آمریکا است. وزیر نیروی هوایی مسئولیت تمامی امور مربوط به وزارت نیروی هوایی اعم از جذب، آموزش و سازمان‌دهی نیروهای هوایی آمریکا را به عهده دارد.
خبرگزاری رویترز نوشته ویلسون یکی از نامزدهای معرفی به عنوان وزیر دفاع آمریکا بود. مقام آمریکایی گفته هیچ فردی در دولت ترامپ از او نخواسته از سمتش کناره‌گیری کند و او تصمیم به این کار را تحت فشار نگرفته است.
مقام آمریکایی گفته ویلسون ۳۱ ماه می از سمتش کناره‌گیری می‌کند تا ریاست دانشگاه تگزاس در ال پاسو را به عهده بگیرد. 
استعفای این وزیر ۵۸ ساله یکی دیگر از سمت‌های ارشد در پنتاگون را بدون سرپرست خواهد کرد. «جیمز متیس»، وزیر دفاع سابق آمریکا چند ماه پیش به دلیل اختلاف با ترامپ از سمتش کناره‌گیری کرد و معاون او، «پاتریک شاناهان»،در حال حاضر سرپرستی این وزارتخانه را به عهده گرفته است. 
جایگزین احتمالی ویلسون که وارث چالش‌های عمیق موجود در این وزارتخانه خواهد شد، هنوز مشخص نیست. از جمله چالش‌های پیش روی این نهاد، تشکیل «نیروی فضایی» است که قرار است زیر نظر وزارت نیروی هوایی فعالیت کند. 
 
کد مطلب: 98657
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای