دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۰

بوتفلیقه به الجزایر بازگشت

رئیس جمهور الجزایر که از ۲۴ فوریه گذشته (پنجم اسفندماه) سال جاری برای انجام معاینه پزشکی در سوئیس به‌ سر می بُرد، یکشنبه‌شب‌ از ژنو به کشورش بازگشت.
۰
بوتفلیقه به الجزایر بازگشت
مردم‌نيوز: هواپیمای حامل رئیس‌جمهور الجزایر یکشنبه‌شب سوئیس را به مقصد کشورش ترک کرد و در فرودگاه نظامی «بوفاریک» در نزدیکی پایتخت الجزایر فرود آمد.
در همین ارتباط، تلویزیون دولتی الجزایر «النهار» گزارش داد که رئیس‌جمهور الجزایر دو هفته پس از سفر درمانی به سوئیس، به کشورش بازگشت.
منابع خبری الجزایر می‌گویند که مقامات امنیتی این کشور روز یکشنبه تدابیر شدید امنیتی در حدفاصل فرودگاه بوفاریک و محل اقامت عبدالعزیز بوتفلیقه برقرار کردند.
این در حالی است که دانشجویان الجزایری همزمان با نزدیک شدن به زمان ورود بوتفلیقه به الجزایر، در تظاهراتی اعتراضی به خیابان آمده‌اند.
بوتفلیقه در حالی به الجزایر باز می‌گردد که این کشور در هفته‌های اخیر شاهد تظاهرات معترضانی بوده است که می‌گویند او نباید برای پنجمین دوره ریاست جمهوری در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند.
عبدالعزیز بوتفلیقه از سال ۱۹۹۹ تاکنون قدرت را در الجزایر در دست دارد و برای پنجمین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده است.
 
کد مطلب: 98883
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای