دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
وزارت حمل‌ونقل آمریکا به کمک بوئینگ می آید؟

ضربه مهلک سقوط اتیوپی به اعتبار بوئینگ / دو سقوط با یک شباهت

وزیر ترابری اتیوپی می گوید داده های پرواز هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی که یک هفته پیش سقوط کرد نشان دهنده "شباهت های روشن" با سقوط همین مدل هواپیمای بوئینگ در ماه اکتبر در اندونزی است.
۰
ضربه مهلک سقوط اتیوپی به اعتبار بوئینگ / دو سقوط با یک شباهت

مردم‌نيوز: روزنامه وال‌استریت‌جورنال می‌گوید وزارت حمل‌ونقل آمریکا تحقیقاتی را در مورد اداره فدرال هوانوردی آن کشور آغاز کرده‌است که به تائید امنیت پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس مربوط می‌شود. گزارش‌ها حاکی‌ست بین دو سانحه مرگبار اخیر برای این هواپیما «شباهت مشخصی» وجود دارد.

وال‌استریت‌جورنال که خبر تحقیقات را به‌نقل از منابعی آشنا به این روند منتشر کرده، می‌گوید این اقدام، اقدامی نه چندان معمول است و ممکن است به وقوع خطا یا اشتباه در تائید امنیت پرواز یک هواپیما از سوی اداره فدرال هوانوردی مربوط شود.به گفته این روزنامه، تحقیقات عملا در پی سقوط ۷۳۷ مکس هواپیمایی «لاین ایر» در اندونزی، آغاز شده‌است.

تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی‌ست بین سانحه مرگبار برای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی، و سانحه مرگبار شش ماه پیش برای هواپیمای مشابه شرکت «لاین ایر» در اندونزی، «شباهت‌های مشخصی» وجود دارد.هر دو شرکت هواپیمایی به‌تازگی جدیدترین محصول هواپیماسازی بوئینگ را خریده بودند و در هر دو مورد هواپیما اندکی پس از برخاستن سقوط کرد.
اما از سوی دیگر وزیر ترابری اتیوپی می‌گوید داده‌های پرواز هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی که یک هفته پیش سقوط کرد نشان دهنده "شباهت‌های روشن" با سقوط همین مدل هواپیمای بوئینگ در ماه اکتبر در اندونزی است.یک پرواز خطوط هوایی اتیوپی یکشنبه گذشته دقایقی بعد از برخاستن از فرودگاه آدیس آبابا سقوط کرد که ۱۵۷ کشته به جا گذاشت.

داگماویت موگس وزیر ترابری اتیوپی به خبرنگاران گفت که گزارش مقدماتی درباره علل سقوط ظرف ۳۰ روز منتشر خواهد شد.داگماویت روز یکشنبه گفت: "شباهت‌های روشنی میان پرواز شماره ۳۰۲ خطوط هوایی اتیوپی و پرواز ۶۱۰ خطوط هوایی لایون در اندونزی مشاهده شد، که موضوع بررسی‌های گسترده در این تحقیقات خواهد بود. "در هر دو مورد داده‌های ردگیری پرواز نشان داد که ارتفاع هواپیما پیش از سقوط دچار نوسان شدیدی شد به طوری که هواپیما به شکلی غیرقابل پیش بینی اوج می‌گرفت یا ارتفاع کم می‌کرد.

دنیس مایلنبرگ مدیر بوئینگ بعدا تایید کرد که این شرکت به تحقیقات کمک می‌کند.او در بیانیه‌ای افزود که بوئینگ همچنان قصد ارائه نرم افزار روزآمدی را دارد که به مشکل رفتار "سیستم کنترل پرواز" هواپیما "در واکنش به قرائت غلط حسگرها" رسیدگی می‌کند.
 
اما العربیه نوشت: بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های شرکت هواپیماسازی بوئینگ، تاکنون ۳۵۰ فروند از این نوع هواپیما به شرکت‌های هواپیمایی مختلف فروخته شده است. هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس که در اتیوپی سقوط کرد بسیار نو بود و یکی از پنج فروند هواپیما از این دست بود که در ماه نوامبر گذشته در اختیار شرکت هواپیمایی اتیوپی قرار گرفته بود. از سال ۲۰۱۷ تا کنون هیئت مدیره بوئینگ ۸-۷۳۷ سری مکس خبر از ۲۳ مشکل در این هواپیما داده است.

در حالی که بررسی هر دو سانحه در جریان است، تیم‌های بررسی سانحه اندونزیایی و آمریکایی متوجه شدند که ممکن است شیرجه ناگهانی دماغه به دلیل ایراد نرم‌افزار ارتقایافته بویینگ باشد. تغییرات نرم‌افزاری به گونه‌ای بود که هنگام واماندگی خودکار، وارد عمل شود و از آن جلوگیری کند، حال آنکه کافی است داده‌های ارتفاع و زاویه حمله‌ای که به کامپیوتر هواپیما می‌رسد، خطا داشته باشد تا هواپیما به طور خطرناکی ارتفاعش را کاهش دهد. در هر دو سانحه، هواپیما به طور نوسانی کاهش و افزایش ارتفاع داشته است؛
 
بنابراین این طور به نظر می‌رسد که احتمالا سیستم مذکور، هواپیما را در وضعیت واماندگی تشخیص داده و درصدد پایین آوردن نوک دماغه هواپیما بوده است، در مقابل خلبانان سعی داشته‌اند با بالا بردن دماغه هواپیما آن را به وضعیت عادی دربیاورند، در حالی که سیستم به طور خودکار تصمیم آن‌ها را نادیده گرفته و این روند منجر به سانحه شده است. در مورد سانحه اتیوپی شواهد کمی در دسترس است و نمی‌توان گفت که قطعا دلیل این سانحه هم همین بوده است. آنچه تاکنون به دست آمده معلوم نمی‌کند که آیا خلبانان اشتباهی انجام داده‌اند یا مشکل از سیستمی بوده که هیچ ارتباطی به آن‌ها ندارد. طبق گفته‌های جمعی از خلبانان، تغییرات سیستم کنترل پرواز، برای آن‌ها توضیح داده نشده بود.

رابرت استنجل که متخصص سیستم کنترل پرواز و پروفسور علوم مهندسی دانشگاه پرینستون است، این طور می‌گوید: «واضح نیست که علت سانحه هواپیمای اتیوپی عیب سیستم کنترل بوده یا اینکه خلبانان در تلاش بوده‌اند هواپیما را به طور دستی کنترل کنند و در این میان چیز دیگری آن‌ها را در وضعیت اضطراری قرار داده است». وی با تذکر اینکه نمی‌توان بدون اطلاعات بیشتر نتیجه‌ای گرفت، این طور ادامه می‌دهد: «شباهت‌های زیادی که بین دو سانحه وجود دارد، فعلا کمکی نمی‌کند و صرفا جامعه هوانوردی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد».

شش سال پیش نیز بویینگ با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کرد. در آن زمان هواپیمای ۷۸۷ دچار مشکل باتری بود و به همین دلیل زمین‌گیر شد. اسکات همیلتون که مشاور صنعت هوانوردی است، این‌طور می‌گوید: «در آن زمان، تنها ۵۰ فروند ۷۸۷ پرواز می‌کرد، در حالی که هم‌اکنون بیش از ۳۰۰ فروند ۷۳۷ پرواز می‌کنند و این کار را مشکل می‌کند».چین که حدود یک سوم از بازار این هواپیما را در دست دارد، طی دستوری، هر ۹۶ فروند ۷۳۷ مکس را زمین‌گیر کرده است.

هر چند از سال ۲۰۱۶ و پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، سهام این شرکت در بازار بورس رشد چشمگیر سه برابری داشت، اما سوانح اخیر و بررسی نمودار‌های بازار سهام نشان از کاهش بی‌سابقه ارزش سهام این شرکت دارد.پس از چین، اتیوپی و اندونزی نخستین کشور‌هایی بودند که پرواز این هواپیما را ممنوع اعلام کرده و ناوگان خود را زمین‌گیر کردند. این اقدام به سرعت در اتحادیه اروپا، فیجی، مالزی، عمان، استرالیا، کانادا، برزیل، امارات متحده عربی، بریتانیا و چندین کشور دیگر نیز دنبال شد و نهایتا در آمریکا نیز پرواز این هواپیما ممنوع اعلام شد.

نکته حائز اهمیت این است که بسیاری از کشور‌هایی که این هواپیما را در ناوگان خود ندارند نیز، پرواز بویینگ ۷۳۷ سری مکس بر فراز آسمان خود را ممنوع اعلام کرده‌اند.اکنون ایران نیز به جمع این کشور‌ها پیوسته و پرواز بویینگ ۷۳۷ سری مکس را بر فراز آسمان خود ممنوع اعلام کرده است.
 
کد مطلب: 99550
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای